Zamówienia publiczne

Tytuł zamówienia
Przetarg nieograniczony na pakiet ochrony kanału poczty elektronicznej i system kopii zapasowej  
Przedmiot zamówienia
Dostawa oprogramowania  
Rodzaj ogłoszenia
Ogłoszenie o zamówieniu  
Tryb zamówienia
przetarg nieograniczony  
Wadium
22.000,00 PLN  
Ogłaszający
Krajowy Zasób Nieruchomości  
Województwo
MAZOWIECKIE  
Powiat
Warszawa  
Miasto
Warszawa  
Ulica
ul. Nowy Świat  
Numer budynku
19  
Data publikacji od
2019-08-26  
Data publikacji do
2019-09-27  
Termin składania ofert
2019-09-03 09:00  
Numer ogłoszenia
589912-N-2019  
Cpv
48710000-8 Pakiety oprogramowania do kopii zapasowych i odzyskiwania
48730000-4 Pakiety oprogramowania zabezpieczającego
 

Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia

 

zadanie pn.

 

 

Dostawa:

cz. 1

pakietu zaawansowanej ochrony kanału poczty elektronicznej, ochronę przed wyciekiem i utratą danych oraz wdrożeniem systemu typu „sandbox” do ochrony przed zaawansowanymi atakami typu ATP z instalacją i konfiguracją

cz. 2

Systemu Kopii Zapasowych (tzw. System Backup)

 

dla zamówienia o wartości mniejszej od kwot określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (tekst jedn.: Dz. U. z 2018 r., poz. 1986 z późn. zm.) zwanej dalej w skrócie „Pzp”

 

Nr sprawy:

ZP.KZN.9.2019.

 

Zamawiający oczekuje, że Wykonawcy zapoznają się dokładnie z treścią niniejszej SIWZ. Wykonawca ponosi ryzyko niedostarczenia wszystkich wymaganych informacji i dokumentów oraz przedłożenia oferty nie odpowiadającej wymaganiom określonym przez Zamawiającego.

ROZDZIAŁ 1

DANE ZAMAWIAJĄCEGO

 

Krajowy Zasób Nieruchomości,

00-029 Warszawa, ul. Nowy Świat 19

Tel. 22/511-5350

NIP  - 701-071-2674

Regon - 368112343

ROZDZIAŁ 2

TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

 

1.    Niniejsze postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 39  ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo Zamówień Publicznych zwanej dalej „ustawą PZP”.

2.    W zakresie nieuregulowanym niniejszą Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia, zwaną dalej „SIWZ”, zastosowanie mają przepisy ustawy PZP.

3.    Wartość zamówienia nie przekracza równowartości kwoty 144.000 € tj. kwoty 620 885 PLN określonej w przepisach Wykonawczych wydanych na podstawie art.11  ust. 8 ustawy PZP.

4.    Zgodnie z art. 24aa ustawy Pzp, zamawiający dokona wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem procedury odwróconej, tj. zamawiający w pierwszej kolejności dokona oceny oferty pod kątem przesłanek odrzucenia oferty (art. 89 ust. 1 ustawy Pzp) oraz kryteriów oceny ofert opisanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, zwanej dalej SIWZ, po czym dopiero wyłącznie w odniesieniu do wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, zamawiający zbada czy wykonawca ten nie podlega wykluczeniu z postępowania oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.

5.    Jeżeli wykonawca, którego oferta zostanie oceniona jako najkorzystniejsza, będzie uchylał się od zawarcia umowy, zamawiający zbada, czy nie podlega wykluczeniu oraz czy spełnia warunki udziału w postępowaniu wykonawca, który złożył ofertę najwyżej ocenioną spośród pozostałych ofert.

 

ROZDZIAŁ 3

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

 

1.         Przedmiotem zamówienia jest dostawa:

Cz. 1. pakietu zaawansowanej ochrony kanału poczty elektronicznej, ochronę przed wyciekiem i utratą danych oraz wdrożeniem systemu typu „sandbox” do ochrony przed zaawansowanymi atakami typu ATPz instalacją i konfiguracją, zgodnie ze szczegółowym opisem zawartym w załączniku nr 3do SIWZ.

Cz. 2. Systemu Kopii Zapasowych (tzw. System Backup)

zgodnie ze szczegółowym opisem zawartym w załączniku nr 3do SIWZ.

2.         Przedmiot zamówienia obejmuje:

a)      dostawę urządzeń, zgodnie ze złożoną ofertą.

c)  instalację oraz konfigurację systemu wraz z instalacją licencji dostępowych na dedykowanym serwerze.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

3.         Dostarczony przedmiot zamówienia powinien być fabrycznie nowy,data produkcji urządzeń nie wcześniej niż w 2019 roku,nieużywany, powinien odpowiadać normie CE w zakresie bezpieczeństwa urządzeń elektrycznych,nie ma wad prawnych.

4.         Zamawiający wymaga, aby przedmiot dostawy posiadał parametry techniczne opisane w załączniku nr 3 do SIWZ:

a)    w przypadkach, kiedy w opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostałyby znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, charakteryzujące określone produkty lub usługi, oznacza to, że Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń i jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia. W takich sytuacjach ewentualne wskazania na znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, należy odczytywać z wyrazami „lub równoważne”. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne  do opisywanych przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego na poziomie nie niższym niż wskazane w opisie przedmiotu zamówienia w zakresie jakości materiału, jakości wykonania oraz funkcjonalności,

b)   w sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 30 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym na zasadach określonych przepisami art. 30 ust. 4-5 ustawy Pzp,

c)  w przypadku, gdy Zamawiający w opisie technicznym wskazuje dopuszczalny zakres tolerancji lub zakres wymaganych parametrów technicznych – parametry oferowanych towarów winny mieścić się we wskazanych przez Zamawiającego zakresach.

d)  Celem niniejszego postepowania jest otrzymanie dostawy  o określonej w SIWZ jakości, wydajności i funkcjonalności. Z tych względów zamawiający dołożył należytej staranności, aby przedmiot zamówieni nie został opisany przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub poszczególnego procesu, które mogłyby doprowadzić do uprzywilejowania  lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Jeżeli  mimo tego okaże się, że w jakimkolwiek   miejscu SIWZ oraz w załącznikach do niej występując takie wskazania, nie należy ich traktować jako wymagań odnoszących się do przedmiotu zamówienia, a należy je rozpatrywać wyłącznie w kategoriach wskazań o charakterze informacyjnym (niewiążącym dla wykonawcy). 

5.         Wykonawca zobowiązany jest wskazać w ofercie (Załączniku nr 1do SIWZ) dane  dotyczące oferowanego produktu. Oferta, w której Wykonawca nie poda w/w informacji zostanie odrzucona na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 2 ustawy PZP.

 

Wspólny Słownik:

48730000-4 - pakiety oprogramowaniazabezpieczającego

48710000-8 –pakiety oprogramowania do kopii zapasowych i odzyskiwania  

 

ROZDZIAŁ 4

TERMIN I MIEJSCE WYKONANIA ZAMÓWIENIA

 

Termin wykonania zamówienia:  

do 15 grudnia 2019r.

Miejsce wykonania zamówienia: 

Krajowy Zasób Nieruchomości, 00-029 Warszawa, ul. Nowy Świat 19.

 

ROZDZIAŁ 5

WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU

 

1.    O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:

1)    nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Pzp;

a)      Wykonawca, który podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 13) i 14) ustawy PZP oraz  16)–20) Ustawy, może przedstawić dowody na to, że podjęte przez niego środki są wystarczające do wykazania, w szczególności naprawienie szkody wyrządzonej przestępstwem lub przestępstwem skarbowym, zadośćuczynienie pieniężne za doznaną krzywdę lub naprawienie szkody, wyczerpujące wyjaśnienie stanu faktycznego oraz współpracę z organami ścigania oraz podjęcie konkretnych środków technicznych, organizacyjnych i kadrowych, które są odpowiednie dla zapobiegania dalszym przestępstwom lub przestępstwom skarbowym lub nieprawidłowemu postępowaniu Wykonawcy. Zdania pierwszego nie stosuje się, jeżeli wobec Wykonawcy, będącego podmiotem zbiorowym, orzeczono prawomocnym wyrokiem sądu zakaz ubiegania się o udzielenie zamówienia oraz nie upłynął określony w tym wyroku okres obowiązywania tego zakazu.

b)      Wykonawca nie będzie podlegać wykluczeniu, jeżeli Zamawiający, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu Wykonawcy, uzna za wystarczające dowody przedstawione jak powyżej przez Wykonawcę.

c)       Zamawiający może wykluczyć Wykonawcę na każdym etapie postępowania (art. 24 ust. 12 ustawy PZP).

2)    spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące:

a)      nie podlegają wykluczeniu (art. 24 ust. 1 i 5 pkt 1ustawy Pzp),

b)      spełniają warunki udziału w niniejszym postępowaniu (art. 22 ust. 1 i lb ustawy Pzp),dotyczące:

·       kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności  zawodowej  -  w odniesieniu do tego warunku Zamawiający nie określa minimalnych poziomówzdolności;

·      sytuacji ekonomicznej lub finansowej - w odniesieniu do tego warunku Zamawiający nie określa minimalnych poziomówzdolności;

·       zdolności technicznej lub zawodowej w odniesieniu do cz. 1.

i)        dysponował nadanym przez producenta statusem partnerskim na poziomie GOLD, uprawniającym do sprzedaży licencji i sprzętu Symantec,

ii)  dysponuje lub na etapie realizacji umowy będzie dysponował, co najmniej dwoma (2) osobami, z których:

- dwie (2) posiadają wyróżnienie „Symantec Knights” nadawane przez producenta dla wybitnych i wyróżniających się inżynierów systemowych za wiedzę i doświadczenie we wdrażaniu zaawansowanych rozwiązań Symantec,

- dwie (2) uczestniczyły w przeprowadzeniu dwóch wdrożeń systemów ochrony przed „malware”, ochrony poczty elektronicznej oraz ochrony przed wyciekiem danych,

- co najmniej 1 (jedna) posiada minimum dwuletnie doświadczenie w obsłudze systemów ochrony przed „malware”, ochrony poczty elektronicznej i ochrony przed wyciekiem danych.

1.     Wykonawca udziela gwarancji na okres 3 lat.

2.     Zamawiający informuje, że w niniejszym postępowaniu nie będzie korzystał z możliwości wykluczenia Wykonawców na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy PZP.

 

ROZDZIAŁ 6

WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW, POTWIERDZAJĄCYCH SPEŁNIENIE WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ BRAK PODSTAW WYKLUCZENIA

1.       Do oferty każdy Wykonawca winien dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie w zakresie wskazanym w załączniku nr 2 do SIWZ. Informacje zawarte w oświadczeniu będą stanowić potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu.

2.       W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie
o którym mowa w ust. 1. niniejszej Rozdziału, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenie to ma potwierdzać brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z Wykonawców wykazuje brak podstaw do wykluczenia.

3.       Zamawiający wymaga aby Wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom zamieścił tą informację o podwykonawcach w oświadczeniu o którym mowa w ust. 1 niniejszego Rozdziału.

4.       Wykonawca w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust. 5 ustawy PZP, przekaże zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 ustawy PZP. Wraz ze złożeniem oświadczenia, Wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym Wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia (formularz oświadczenia stanowi  załącznik nr 4 do SIWZ).

5.       Jeżeli Wykonawca nie złoży oświadczenia, o którym mowa  w niniejszym Rozdziale, oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy PZP, lub innych dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia postępowania, oświadczenia lub dokumenty są niekompletne, zawierają błędy lub budzą wskazane przez zamawiającego wątpliwości, Zamawiający wezwie do ich złożenia, uzupełnienia, poprawienia w terminie przez siebie wskazanym, chyba że mimo ich złożenia oferta Wykonawcy podlegałaby odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania.

ROZDZIAŁ 7

INFORMACJA O SPOSOBIE POROZUMIEWANIA SIĘ ZAMAWIAJĄCEGO
Z WYKONAWCAMI ORAZ PRZEKAZYWANIA O
ŚWIADCZEŃ I DOKUMENTÓW

 

1.       W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert:

a)       pisemnie na adres: Krajowy Zasób Nieruchomości, 00-029 Warszawa,  ul. Nowy Świat 19 oraz

b) elektronicznie za pośrednictwem Platformy zakupowej Marketplanet https://oneplace.marketplanet.pl

2.    przekazywania sobie przez strony postępowania oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji:pisemnie na adres: Krajowy Zasób Nieruchomości, 00-029 Warszawa,  ul. Nowy Świat 19,elektronicznie na adres e-mail: przetargi@kzn.gov.pl lub elektronicznie za pośrednictwem Platformy znajdującej się pod adresem: https://kzn.ezamawiajacy.pl w zakładce „Pytania i odpowiedzi”.

3.       Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia lub informacje, które wpłyną do Zamawiającego, uważa się za dokumenty złożone w terminie, jeśli ich czytelna treść dotrze do Zamawiającego przed upływem tego terminu (godziny pracy Zamawiającego: od poniedziałku do piątku w godzinach 8.15-16.15). Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przekazywanym na adres e-mail Zamawiającego przyjmuje się datę dostarczenia wiadomości na adres e-mail Zamawiającego. W przypadku skorzystania z Platformy za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich złożenia/wysłania na Platformie.

4.       Z zastrzeżeniem ust. 1 pkt a)niniejszego Rozdziału;zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania się Wykonawcy do Systemu na subdomenie Krajowego Zasobu Nieruchomości: https://kzn.ezamawiajacy.pl, lub https://oneplace.marketplanet.pl

4.1.    Wykonawca po wybraniu opcji „przystąp do postępowania” zostanie przekierowany do strony https://oneplace.marketplanet.pl, gdzie zostanie powiadomiony o możliwości zalogowania lub do założenia bezpłatnego konta. Wykonawca zakłada konto wykonując kroki procesu rejestracyjnego; podaje adres e-mail, ustanawia hasło, następnie powtarza hasło, wpisuje kod z obrazka, akceptuje regulamin, klika polecenie „zarejestruj się”.

4.2.   Rejestracja Wykonawcy trwa maksymalnie do 2 dni roboczych. W związku z tym Zamawiający zaleca Wykonawcom uwzględnienie czasu niezbędnego na rejestrację w procesie złożenia Oferty w postaci elektronicznej. Wykonawca wraz z potwierdzeniem złożenia wniosku rejestracyjnego otrzyma informacje, o możliwości przyspieszenia procedury założenia konta, wówczas należy skontaktować się pod numerem telefonu podanym w ww. potwierdzeniu.

4.3.   Po założeniu konta Wykonawca ma możliwość złożenia Oferty w postępowaniu. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności zawiadomienia oraz informacje, przekazywane są w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zakupowej w zakładce "Pytania i odpowiedzi". Za datę przekazania   zawiadomień oraz informacji  przyjmuje się ich datę wczytania do Systemu.

4.4.   Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści SIWZ. Wniosek należy przesłać za pośrednictwem Platformy Zakupowej w zakładce "ZADAJ PYTANIE": w celu zadania pytania Zamawiającemu, Wykonawca klika lewym przyciskiem myszy klawisz ZADAJ PYTANIE. Powoduje to otwarcie okna, w którym należy uzupełnić wszystkie dane Wykonawcy, temat i treść/przedmiot pytania, po wypełnieniu wskazanych pól wraz z wymaganym kodem weryfikującym z obrazka Wykonawca klika klawisz POTWIERDŹ, wykonawca uzyskuje potwierdzenie wysłania pytania poprzez komunikat systemowy "pytanie wysłane". Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy, Wykonawca winien skontaktować się z dostawcą rozwiązania teleinformatycznego Platforma zakupowa Krajowego Zasobu Nieruchomości tel. +48 22 576 87 90, e-mail: oneplace@marketplanet.pl.

4.5.   W przypadku innych pytań dotyczących postępowania  osobami upoważnionymi przez Zamawiającego do kontaktowania się z wykonawcami jest Waldemar Maliszewski(telefon 533 367 822)   i  Agnieszka Kerner (telefon 533 367 534).

4.6.   Zamawiający zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie użycia środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego oraz udostępnienia i przechowywania dokumentów elektronicznych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1320z późn. zm.) określa:

·         dopuszczalny format kwalifikowanego podpisu elektronicznego, jako: dokumenty w formacie „pdf" zaleca się podpisywać formatem PAdES.

Dopuszcza się podpisanie dokumentów w formacie innym niż „pdf", wtedy będzie wymagany oddzielny plik z podpisem. W związku z tym Wykonawca będzie zobowiązany załączyć oddzielny plik z podpisem.

·         określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie Zakupowej tj.:

-Stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s;

-Komputer klasy PC lub MAC, o następującej konfiguracji: pamięć min 2GB Ram, procesor Intel IV 2GHZ, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7 , Mac Os x 10.4, Linux, lub ich nowsze wersje;

-Zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa obsługująca TLS 1.2, najlepiej w najnowszej wersji w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10.0;

-Włączona obsługa JavaScript;

-Zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf.

·         określa dopuszczalne formaty przesyłanych danych tj. plików o wielkości do 100 MB w formatach: txt, rtf, pdf ,xps, odt, ods, odp, doc, xls, ppt, docx, xlsx, pptx, csv, jpg, jpeg, tif, tiff, geotiff, png, svg, wav, mp3, avi, mpg, mpeg, mp4, m4a, mpeg4, ogg, ogv, zip, tar, gz, gzip, 7z, html, xhtml, css, xml, xsd, gml, rng, xsl, xslt, TSL, XMLsig, XAdES, PAdES, CAdES, ASIC, XMLenc.

·          określa informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych tj.:

- Plik załączony przez Wykonawcę na Platformie Zakupowej i zapisany, widoczny jest w Systemie, jako zaszyfrowany – format kodowania UTF8. Możliwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez Zamawiającego po upływie terminu składania ofert.

Oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego odpowiednim źródłem czasu - zegarem Głównego Instytutu Miar.

5.Wszelkie zawiadomienia, oświadczenia, wnioski oraz informacje przekazane w formie elektronicznej wymagają na żądanie każdej ze stron, niezwłocznego potwierdzenia faktu ich otrzymania.

6.W przypadku braku potwierdzenia otrzymania korespondencji przez Wykonawcę, Zamawiający domniema, że korespondencja wysłana przez Zamawiającego na adres e- mailowy podany przez Wykonawcę została mu doręczona w sposób umożliwiający zapoznanie się z jej treścią.

7.Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego z wnioskiem o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zamawiający udzieli wyjaśnień niezwłocznie, nie później niż na 2 dni przed upływem terminu składania ofert, pod warunkiem, że wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął do Zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert.

8.Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynie po upływie terminu składania wniosku, o którym mowa w ust. 7 niniejszego Rozdziału, lub dotyczy już udzielonych wyjaśnień, Zamawiający może udzielić wyjaśnień albo pozostawić wniosek bez rozpoznania. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku, o którym mowa w ust. 7 niniejszego Rozdziału.

9.W przypadku rozbieżności pomiędzy treścią niniejszej SIWZ, a treścią udzielonych odpowiedzi, jako obowiązującą należy przyjąć treść pisma zawierającego późniejsze oświadczenie Zamawiającego.

10.Strona internetowa, na której umieszczane będą niezbędne informacje (m.in. ogłoszenia, SIWZ, pytania i odpowiedzi, modyfikacje, informacja z otwarcia oferty, wybór oferty najkorzystniejszej, unieważnienie postępowania oraz wszystkie inne wymagane przepisami PZP): https://kzn.bip.gov.pl/

11.Zamawiający nie przewiduje zwołania zebrania Wykonawców.

12.Osobą uprawnioną przez Zamawiającego do kontaktowania się z Wykonawcami jest Pan Waldemara Maliszewskiego  - Waldemar.Maliszewski@kzn.gov.pltelefon 533 367 822.

 

ROZDZIAŁ 8

WYMAGANIA DOTYCZĄCE WADIUM

 

Zamawiający żąda wniesienia wadium:

Cz. 1. w wysokości 10.000 PLN

Cz. 2. W wysokości 12 000 PLN

 

ROZDZIAŁ 9

TERMIN ZWIĄZANIA OFERTĄ

 

1.       Wykonawca będzie związany ofertą przez okres 30 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

2.       Wykonawca może przedłużyć termin związania ofertą, na czas niezbędny do zawarcia umowy, samodzielnie lub na wniosek Zamawiającego, z tym, że Zamawiający może tylko raz, co najmniej na 3 dni przed upływem terminu związania ofertą, zwrócić się do Wykonawców o wyrażenie zgody na przedłużenie tego terminu o oznaczony okres nie dłuższy jednak niż 60 dni.

3.       Odmowa wyrażenia zgody na przedłużenie terminu związania ofertą nie powoduje utraty wadium.

4.       Przedłużenie terminu związania ofertą jest dopuszczalne tylko z jednoczesnym przedłużeniem okresu ważności wadium albo, jeżeli nie jest to możliwie, z wniesieniem nowego wadium na przedłużony okres związania ofertą. Jeżeli przedłużenie terminu związania ofertą dokonywane jest po wyborze oferty najkorzystniejszej, obowiązek wniesienia nowego wadium lub jego przedłużenia dotyczy jedynie Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza.

 

ROZDZIAŁ 10

OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERTY

 

1.       W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert:

·       pisemnie na adres: Krajowy Zasób Nieruchomości, 00-029 Warszawa,  ul. Nowy Świat 19 oraz

·       elektronicznie za pośrednictwem Platformy zakupowej Marketplanet https://oneplace.marketplanet.pl.

2.       Oferta powinna zawierać następujące oświadczenia i dokumenty:

a.    wypełniony i podpisany formularz ofertowy stanowiący załącznik nr 1 do SIWZ;

b.    oświadczenie Wykonawcy stanowiące załącznik nr 2 do SIWZ;

3.       Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty.

4.       Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.

5.       Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. W przypadku złożenia przez Wykonawcę więcej niż jednej oferty, wszystkie oferty wykonawcy zostaną odrzucone na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 1 w związku z art. 82 ust. 1 ustawy.

6.       Treść oferty powinna odpowiadać treści SIWZ.

7.       Wskazane jest, aby wszystkie zapisane, zadrukowane strony oferty były kolejno ponumerowane i złączone w sposób uniemożliwiający jej zdekompletowanie.

8.       Zamawiający zaleca wykorzystanie formularzy załączonych do SIWZ.

9.       Wykonawca nie może dokonywać zmian w treści formularzy oraz pozostałych dokumentach przygotowanych przez Zamawiającego, a w szczególności usuwać jakichkolwiek jego zapisów.

10.   Ofertę należy sporządzić w języku polskim na maszynie do pisania, komputerze lub inną trwałą i czytelną techniką biurową.

11.   Wszelkie poprawki, zmiany lub wykreślenia w tekście oferty muszą być parafowane przez osobę upoważnioną do podpisywania oferty.

12.   Oferta i oświadczenia muszą być podpisane przez osobę/osoby uprawnione do reprezentowania i składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy.

13.   Jeżeli upoważnienie do podpisywania oferty, oświadczeń, reprezentowania Wykonawcy/Wykonawców w postępowaniu wynika z pełnomocnictwa - winno być ono udzielone (podpisane) przez osobę /osoby uprawnione zgodnie z wpisem do właściwego rejestru oraz dołączone do oferty. Pełnomocnictwo powinno być złożone w formie oryginału lub kopii potwierdzonej notarialnie.

14.   Zapis ustępu 13 stosuje się odpowiednio do dalszych pełnomocnictw.

15.   Wymagane w SIWZ dokumenty, jeśli są sporządzone w języku obcym muszą być złożone wraz z tłumaczeniem na język polski.

16.   Jeżeli według Wykonawcy oferta będzie zawierała informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz.U. z  2018 r. poz. 419 z późn. zm.), dane te należy umieścić w oddzielnej kopercie wewnątrz oferty, opisanej: „Informacje będące tajemnicą przedsiębiorstwa” oraz wskazać numery stron stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa. W innym przypadku wszystkie informacje zawarte w ofercie będą uważane za ogólnie dostępne i mogą być udostępnione pozostałym Wykonawcom razem z protokołem postępowania. Zastrzeżenie informacji, danych, dokumentów lub oświadczeń niestanowiących tajemnicy przedsiębiorstwa  w rozumieniu przepisów o nieuczciwej konkurencji powoduje ich odtajnienie.

17.   Jeżeli oferta jest składana przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, Wykonawcy ci ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania.

18.   Oferta Wykonawców, którzy będą ubiegać się wspólnie o udzielenie zamówienia powinna być podpisana w taki sposób, aby prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie.

19.   W przypadku oferty składanej przez Wykonawców ubiegających się wspólnie
o udzielenie zamówienia, do oferty powinien być załączony dokument ustanawiający pełnomocnika Wykonawców występujących wspólnie do reprezentowania ich
w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu
i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo powinno być złożone w formie oryginału lub notarialnie potwierdzonej kopii.

20.   W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz
w przypadku podmiotów, o których mowa w Rozdziale 6 ust. 3, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów powinny być poświadczone za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub te podmioty.

21.   Ofertę należy złożyć w formie pisemnej w zaklejonym, nienaruszonym opakowaniu
z napisem „OFERTA – Dostawa pakietu zaawansowanej ochrony kanału poczty elektronicznej, ochrony prze wyciekiem i utratą danych oraz wdrożeniem systemu typu „sandbox” do ochrony przed zaawansowanymi atakami ATP” Nr postępowania ZP.KZN.9.2019, NIE OTWIERAĆ PRZED DNIEM 3.09.2019 r. godzina 9.30” oraz nazwą, dokładnym adresem i numerami telefonów Wykonawcy (dopuszcza się odcisk pieczęci). Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za otwarcie oferty przed terminem w przypadku nieprawidłowego oznaczenia koperty.

22.   Zamawiający informuje, iż oferty składane w postępowaniu o zamówienie publiczne są jawne i podlegają udostępnieniu od chwili ich otwarcia, z wyjątkiem informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 1993r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2019r. poz. 1010.), jeśli Wykonawca w terminie składania ofert zastrzegł, że nie mogą one być udostępniane i jednocześnie wykazał, iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa.

23.   Zamawiający zaleca, aby informacje zastrzeżone, jako tajemnica przedsiębiorstwa były przez Wykonawcę złożone w oddzielnej wewnętrznej kopercie z oznakowaniem „tajemnica przedsiębiorstwa”, lub spięte (zszyte) oddzielnie od pozostałych, jawnych elementów oferty. Brak jednoznacznego wskazania, które informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa oznaczać będzie, że wszelkie oświadczenia i zaświadczenia składane w trakcie niniejszego postępowania są jawne bez zastrzeżeń.

24.   Zastrzeżenie informacji, które nie stanowią tajemnicy przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji będzie traktowane, jako bezskuteczne i skutkować będzie ich odtajnieniem.

25.   Zamawiający informuje, że w przypadku kiedy Wykonawca otrzyma od niego wezwanie w trybie art. 90 ustawy PZP, a złożone przez niego wyjaśnienia i/lub dowody stanowić będą tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji Wykonawcy będzie przysługiwało prawo zastrzeżenia ich jako tajemnica przedsiębiorstwa. Przedmiotowe zastrzeżenie Zamawiający uzna za skuteczne wyłącznie w sytuacji kiedy Wykonawca oprócz samego zastrzeżenia, jednocześnie wykaże, iż dane informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa.

26.   Wykonawca może wprowadzić zmiany, poprawki, modyfikacje i uzupełnienia do złożonej oferty pod warunkiem, że nastąpi to przed terminem składania ofert.

 

ROZDZIAŁ 11

MIEJSCE ORAZ TERMIN SKŁADANIA I OTWARCIA OFERT

1.    Miejsce składania ofert – kancelaria Krajowego Zasobu Nieruchomości / platforma elektroniczna PlanetMarket.

2.    Termin składania ofert – do dnia 3 września 2019 r. do godz. 9.00

3.    Miejsce otwarcia ofert – w siedzibie Zamawiającego - sekretariat.

4.    Termin otwarcia ofert – dnia 3 września 2019 r. do godz. 9.30

 

ROZDZIAŁ 12

OPIS SPOSOBU OBLICZANIA CENY

1.    Cena oferty brutto powinna zawierać wszystkie koszty związane z oferowaną realizacją zamówienia.

2.    Cena oferty dla danej części powinna być tylko jedna.

3.    Cena oferty powinna być podana w złotych polskich brutto – cyfrowo i słownie z wyodrębnieniem podatku VAT naliczonym zgodnie z obowiązującymi w terminie składania oferty przepisami.

4.    Cenę jednostkową netto należy przedstawić wg formularza ofertowego (załącznik nr 1 do SIWZ).

5.    Wykonawca zobowiązany jest podać wartość netto za realizację przedmiotu zamowienia, a następnie powiększyć ją o kwotę podatku VAT, otrzymując w ten sposób wartość brutto oferty.

6.    Ocenie podlegać będzie cena ofertowa brutto.

7.    Cena winna obejmować wszelkie koszty i składniki związane z wykonaniem zamówienia i uwzględniać cały zakres przedmiotu zamówienia (zgodnie z opisem zawartym w SIWZ), istotnych postanowień umowy oraz należnych podatków zgodnie z przepisami obowiązującymi na dzień składania ofert.

8.    Cenę należy podać w złotych (PLN) i zaokrąglić do dwóch miejsc po przecinku.

9.    Cena oferty wg definicji ceny  z art. 2 pkt 1. ustawy Prawo zamówień publicznych (…) jest ceną w rozumieniu ustawy z dnia 9 maja 2014 r. r. o informowaniu o cenach towarów i usług (…), tzn. ceną brutto.

10.W przypadku Wykonawcy zagranicznego, który na podstawie odrębnych przepisów nie jest zobowiązany do uiszczania podatku VAT (lub ceł) na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,  i który w Formularzu Oferty poda cenę  z zerową stawką VAT, Zamawiający na etapie oceny i porównywania ofert doliczy do ceny ofertowej podatek od towarów i usług VAT (lub cło). Powyższe wynika z konieczności ustalenia kwoty, która będzie realnie obciążała budżet Zamawiającego z tytułu realizacji zamówienia.

 

ROZDZIAŁ 13

OPIS KRYTERIÓW, KTÓRYMI ZAMAWIAJĄCY BĘDZIE SIĘ

KIEROWAŁ PRZY WYBORZE OFERTY

 

1.       Zamawiający dokona oceny ofert dla każdej z części oddzielnie,  na podstawie kryterium:

 

KRYTERIUM

WAGA

Lp.

Nazwa

%

1.

Cena ofertowa brutto:

60

2.

Całe rozwiązanie od jednego producenta

40

 

 

a.       Kryterium nr 1 – 60 punktów

 

Zamawiający będzie brał pod uwagę cenę brutto.

Cena wyrażona w złotych podana z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.

 

Maksymalną liczbę punktów (60) otrzyma Wykonawca, który zaproponuje najniższą cenę ofertową brutto w danej części, natomiast pozostali Wykonawcy otrzymają liczbę punktów obliczoną według następującego wzoru:

 

           najniższa cena jednostkowa brutto
                      spośród oferowanych

Cena = -------------------------------------------------------------------------- x 60

                         cena jednostkowa brutto badanej oferty

 

b.      Kryterium nr 2 – 40 punktów

 

W kryterium całe rozwiązanie od jednego producenta oferta może uzyskać maksymalnie 40 pkt. Najwyższą liczbę punktów tj. 40 pkt, otrzyma oferta zawierająca specyfikację od jednego producenta.

2.       Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która będzie posiadała największą łączną ilość punktów obliczonych w oparciu o ustalone kryteria.

3.       Jeżeli dwie lub więcej ofert przedstawi taki sam bilans ceny i innych kryteriów oceny ofert, Zamawiający spośród tych ofert wybierze ofertę z niższą ceną.

4.       Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta jako ważna, tj. spełnia wszystkie postawione warunki zamówienia i równocześnie otrzyma najwyższą liczbę punktów wg ww. kryterium oceny ofert.

5.       Jeżeli zostanie złożona oferta, której wybór prowadziłby do powstania obowiązku podatkowego Zamawiającego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług
w zakresie dotyczącym wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, Zamawiający w celu oceny takiej oferty doliczy do przedstawionej w niej ceny podatek od towarów i usług, który miałby obowiązek wpłacić zgodnie z obowiązującymi przepisami.

6.       W związku z powyższym Wykonawca wewnątrzwspólnotowy a spoza Polski, którego sprzedaż jest eksportem towarów i usług i w kraju jego siedziby podlega zwolnieniu
z podatku VAT, w złożonej ofercie powinien pominąć stawkę podatku VAT.

7.       Jeżeli taka oferta będzie zawierała stawkę podatku VAT kraju Wykonawcy, Zamawiający pominie tę stawkę i zastosuje tryb określony w ust. 5 niniejszego Rozdziału.

 

ROZDZIAŁ 14

INFORMACJE O FORMALNOŚCIACH, JAKIE POWINNY ZOSTAĆ DOPEŁNIONE PO WYBORZE OFERTY W CELU ZAWARCIA UMOWY W SPRAWIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO

 

1.    Z Wykonawcą, który złoży najkorzystniejszą ofertę zostanie zawarta umowa.

2.    Jeżeli oferta Wykonawców ubiegających się wspólnie zostanie wybrana, Zamawiający może zażądać przed zawarciem umowy, umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.

 

 

ROZDZIAŁ 15

WYMAGANIA DOTYCZĄCE ZABEZPIECZENIA

NALEŻYTEGO WYKONANIA UMOWY

 

Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości:

Cz. 1.

 10% ceny całkowitej (brutto) podanej w ofercie,

Cz. 2.

 10% ceny całkowitej (brutto) podanej w ofercie.

 

ROZDZIAŁ16

POUCZENIE O ŚRODKACH OCHRONY PRAWNEJ PRZYSŁUGUJĄCYCH WYKONAWCY
W TOKU POST
ĘPOWANIA O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA

 

1.       Środki ochrony prawnej przysługują Wykonawcy, a  także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy.

2.       Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz SIWZ przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 154 pkt 5 ustawy pzp.

3.       Odwołanie przysługuje wyłącznie od:

A.      określenia warunków udziału w postępowaniu;

B.      wykluczenia odwołującego z postępowania o udzielenie zamówienia;

C.      odrzucenia oferty odwołującego;

D.      opisu przedmiotu zamówienia;

E.       wyboru najkorzystniej oferty.

4.       Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.

5.       Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej w postaci elektronicznej, podpisane bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu lub równoważnego środka, spełniającego wymagania dla tego rodzaju podpisu.

6.       Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.

7.       Odwołanie wnosi się w terminie 5 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli zostało przesłane w sposób określony w 180 ust. 5 ustawy zdanie drugie, albo w terminie 10 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.

8.       Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu i wobec postanowień SIWZ, wnosi się
w terminie 5 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych lub SIWZ na stronie internetowej.

9.       Odwołanie wobec czynności innych niż określone w art. 182 ust. 1 i 2 ustawy, wnosi się
w terminie 5 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.

10.   Wykonawca może w terminie przewidzianym do wniesienia odwołania poinformować Zamawiającego o niezgodnej z przepisami ustawy czynności podjętej przez niego lub zaniechaniu czynności, do której jest on zobowiązany na podstawie ustawy, na które nie przysługuje odwołanie na podstawie art. 180 ust. 2 ustawy.

11.   W przypadku uznania zasadności przekazanej informacji, Zamawiający powtarza czynność albo dokonuje czynności zaniechanej, informując o tym Wykonawców w sposób przewidziany w ustawie dla tej czynności. Odwołanie dotyczące takiej czynności nie przysługuje.

12.   Wykonawca może zgłosić przystąpienie do postępowania odwoławczego w terminie 3 dni od otrzymania kopii odwołania ( art. 185 ust 2PZP).

13.   Do postępowania odwoławczego mają zastosowanie odpowiednio przepisy kodeksu postępowania cywilnego o sadzie polubownym, jeżeli ustawa nie stanowi inaczej.

14.   Na orzeczenie Izby, stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu (art. 198a PZP).

15.   Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania Zamawiającego.

16.   Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi
w placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 2188) jest równoznaczne z jej wniesieniem.

17.   Prezes Izby przekazuje skargę wraz z aktami postępowania odwoławczego właściwemu sądowi w terminie 7 dni od dnia jej otrzymania.

18.   W terminie 21 dni od dnia wydania orzeczenia skargę może wnieść także Prezes Urzędu. Prezes Urzędu może także przystąpić do toczącego się postępowania. Do czynności podejmowanych przez Prezesa Urzędu stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego (Dz. U. z 2019 r. poz.1460, ze zm.) o prokuratorze.

19.   Skarga powinna czynić zadość wymaganiom przewidzianym dla pisma procesowego oraz zawierać oznaczenie zaskarżonego orzeczenia, przytoczenie zarzutów, zwięzłe ich uzasadnienie, wskazanie dowodów, a także wniosek o uchylenie orzeczenia lub o zmianę orzeczenia w całości lub w części.

20.   Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz SIWZ przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 154 pkt 5 ustawy PZP.

 

ROZDZIAŁ17

Ochrona Danych Osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, Zamawiający informuje, że:

1)         Administratorem Państwa danych osobowych jest Prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości; dane adresowe; ul. Nowy Świat 19, 00-029 Warszawa;

2)         Wyznaczyliśmy inspektora danych osobowych, z którym może Pani/Pan kontaktować się we wszelkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z przetwarzaniem danych poprzez email: sekretariat@kzn.gov.pl lub pisemnie na adres Administratora danych;

3)         Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. C RODO w celu związanym z niniejszym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego;

4)         Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 8 oraz art. 96 ust. 3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień Publicznych( Dz. U. z 2017 roku poz. 1579 i 2018), dalej „ustawa Pzp”;

5)         Z danych osobowych będziemy korzystać do momentu zakończenia realizacji celu tj. realizacji umowy. Po tym czasie z danych będziemy korzystać przez okres oraz w zakresie wymaganym przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa;

6)         Obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach Kodeksu cywilnego;

7)         W odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;

8)         Posiada Pani/Pan:

a)         na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących,

b)        na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych,

c)         na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 1 2 RODO,

d)        prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;

9)         nie przysługuje Pani/Panu:

a)         w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;

b)        prawo do przenoszenia danych osobowych, o których mowa w art. 20 RODO;

c)         na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawna przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust.
1 lit. c RODO.

 

ROZDZIAŁ18

Wykaz załączników do SIWZ

 

Załącznik nr 1 – Formularz ofertowy

Załącznik nr 2 – Wzór oświadczenia

Załącznik nr 3 – Opis przedmiotu zamówienia

Załącznik nr 4 – Grupa kapitałowa

Przeczytaj o systemie i przetwarzanych w nim danych

Tożsamość administratora systemu
Administratorem Scentralizowanego Systemu Dostępu do Informacji Publicznej (SSDIP), który służy do udostępniania podmiotowych stron BIP jest Minister Cyfryzacji, mający siedzibę w Warszawie (00-583) przy Al. Ujazdowskich 1/3, który zapewnia jego rozwój i utrzymanie. Minister Cyfryzacji w ramach utrzymywania i udostępniania systemu SSDIP zapewnia bezpieczeństwo publikowanych danych, wymagane funkcjonalności oraz rejestrowanie i nadawanie uprawnień redaktorów BIP dla osób wskazanych we wnioskach podmiotów zainteresowanych utworzeniem własnych stron podmiotowych przy użyciu SSDIP zgodnie z art. 9 ust. 4 pkt 3 ustawy z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2019 r. poz. 1429).
Minister Cyfryzacji, jako administrator systemu SSDIP jest jednocześnie administratorem danych osób wnioskujących o dostęp do SSDIP w celu utworzenia podmiotowych stron BIP oraz osób wyznaczonych do ich redagowania.
Tożsamość administratora danych
Administratorem danych osobowych przetwarzanych w systemie SSDIP w zakresie osób wnioskujących o utworzenie podmiotowej strony BIP oraz osób wyznaczonych do ich redagowania (redaktorów podmiotowych stron BIP) jest Minister Cyfryzacji.

Administratorami danych publikowanych na podmiotowych stronach BIP utworzonych w ramach SSDIP są podmioty, które daną stronę podmiotową BIP utworzyły. Podmioty te decydują o treści danych, w tym treści i zakresie danych osobowych publikowanych na podmiotowych stronach BIP, ich rozmieszczeniu, modyfikacji i usuwaniu.
Minister Cyfryzacji, jako Administrator systemu SSDIP w odniesieniu do materiałów publikowanych na podmiotowych stronach BIP jest podmiotem przetwarzającym. Może on ingerować w treść materiałów publikowanych na poszczególnych stronach podmiotowych BIP jedynie w przypadku, gdy właściwy podmiot, który daną stronę utworzył i nią zarządza utracił do niej dostęp lub z innych przyczyn utracił nad nią kontrolę.
Dane kontaktowe administratora systemu SSDIP
Z administratorem systemu SSDIP można się skontaktować poprzez adres email mc@mc.gov.pl, pisemnie na adres siedziby administratora, lub na adres ul. Królewska 27, 00-060 Warszawa.
Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych
Administrator systemu SSDIP wyznaczył inspektora ochrony danych, z którym może się Pani/Pan skontaktować poprzez email iod@mc.gov.pl lub listownie – na adres ul. Królewska 27, 00-060 Warszawa. Z inspektorem ochrony danych można się kontaktować wyłącznie w sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych osób składających wnioski o udostepnienie SSDIP, redaktorów poszczególnych stron BIP, oraz incydentów bezpieczeństwa.
W sprawach przetwarzania danych osobowych zawartych w treści materiałów publikowanych w ramach poszczególnych stron podmiotowych, należy się kontaktować z inspektorem ochrony danych podmiotu, którego strona BIP dotyczy, ich redaktorem lub kierownictwem podmiotu, który daną stronę podmiotowa BIP utworzył.
Cele przetwarzania i podstawa prawna przetwarzania
Celem przetwarzania danych publikowanych na stronach podmiotowych BIP przez poszczególne podmioty jest udostępnienie informacji publicznej wytworzonej w urzędzie i dotyczącej działalności urzędu. Podstawę prawną publikacji stanowi wypełnienie obowiązku prawnego, o którym mowa w art. 8 oraz art. 9 ust 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.
Celem udostępniania systemu SSDIP przez Ministra Cyfryzacji jest umożliwienie podmiotom zobowiązanym, o których mowa w art. 4 ust 1 i 2 ustawy z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej, utworzenia i prowadzenia własnych stron BIP (co wynika z art. 9 ust. 4 pkt 3 oraz art. 9 ust. 4a ww. ustawy).
Odbiorcy danych lub kategorie odbiorców danych
Dane osobowe w zakresie imienia, nazwiska, nr telefonu, nr faksu dotyczące redaktorów podmiotowych stron BIP oraz dane osobowe publikowane w ramach treści materiałów zamieszczanych na poszczególnych podmiotowych stronach BIP są danymi udostępnianymi publicznie bez żadnych ograniczeń, w tym Centralnemu Ośrodkowi Informatycznemu w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich 132-136, któremu Ministerstwo Cyfryzacji powierzyło przetwarzanie danych przetwarzanych w ramach platformy SSDIP.
Okres przechowywania danych
Dane dotyczące osób wnioskujących o udostępnienie systemu SSDIP oraz dane osób wyznaczonych na redaktorów stron podmiotowych przechowywane są przez czas, w jakim osoby te pełniły swoje funkcje oraz przez okres wskazany w przepisach prawa po okresie, w którym osoby te przestały pełnić swoje funkcje.
Dane osobowe osób zawarte w materiałach publikowanych w ramach podmiotowych stron BIP przechowywane są przez okres ustalony przez osoby zarządzające treścią tych stron.
Prawa podmiotów danych
Osoby, których dane są przetwarzane w systemie głównym SSDIP, w tym osoby składające wnioski o przyznanie dostępu do SSDIP oraz osoby będące redaktorami podmiotowych stron BIP, mają prawo dostępu do swoich danych, prawo do sprzeciwu, prawo ograniczenia przetwarzania oraz prawo żądania ich sprostowania oraz usunięcia po okresie, o którym mowa powyżej. Z wnioskiem w sprawie realizacji ww. praw należy się zwracać do administratora systemu tj. Ministra Cyfryzacji lub wyznaczonego inspektora ochrony danych na adres iod@mc.gov.pl.
Osoby, których dane są publikowane w ramach treści materiałów zamieszczanych na podmiotowych stronach BIP maja prawo dostępu do danych, prawo do sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania, prawo żądania ich sprostowania oraz usunięcia po okresie, w którym ich publikacja jest wymagana. Z wnioskiem w sprawie realizacji ww. praw należy się zwracać do administratora danych podmiotu, którego dana strona BIP dotyczy, lub wyznaczonego przez niego inspektora ochrony danych.
Prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Osobom, których dane są przetwarzane w systemie SSDIP lub na podmiotowych stronach BIP publikowanych przez poszczególne podmioty przysługuje prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych tj. do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO) z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.
Informacja o dobrowolności lub obowiązku podania danych
Przetwarzanie danych osobowych osób składających wnioski o dostęp do SSDIP oraz osób wyznaczonych do redakcji poszczególnych stron podmiotowych BIP jest niezbędne dla zapewnienia kontroli dostępu i wynika z przepisu prawa, tj. art. 9 ust. 4 pkt 3 oraz art. 9 ust. 4a ustawy z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2019 r. poz. 1429) oraz § 15 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej (Dz. U. Nr 10, poz. 68), w związku z art. 20a ustawy z dnia 17 lutego o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2019 r. poz. 700, 730, 848, 1590 i 2294) i przepisami rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz.U. z 2017 r. poz. 2247).
Publikowanie danych osobowych na stronie systemu SSDIP oraz na podmiotowych stronach BIP jest dopuszczalne tylko wtedy, jeśli wynika z przepisów prawa, lub jeśli administrator danych uzyskał zgodę tych osób na ich publikację.



Zapoznałem się..